Konštruktívne vyučovanie humanitných predmetov

24.06.20

Ak chceme tvoriť konštruktívne vyučovanie humanitných predmetov, musíme zo seba odkonštruovať tolerovanie podlosti. Potom sa nám prestane do očí vysmievať priamo zvnútra inštitúcií, ktoré predstierajú, že sú Hejnyovské.

11.05.20

Tu je k tomu ešte skúmanie Azure Machine Learningu

22.04.20

Nový objav, spoľahlivo voľná, taká, že zachytáva reflektívnu abstrakciu subjektivity, garantovaná, matematicky neľubovoľná, Bayesovská .  Viac o jej hlavných aj bočných konárikoch tu.

02.07.19

Agilný AI NLP model je hotový aj s malou Python GUI. Uvidíme, čo z toho vyplýva pre konštruktívne vyučovanie humanitných predmetov.

27.06.19

Momentálne programujem supervízovaný model spracovávania prirodzeného jazyka (a zamýšľam sa nad nesupervízovaným), ktorý používa všetky súčasné jednovrstvové neurónové modely NLP učenia – Vader (sentiment analysis), Word2vec, Doc2vec (vektorizácia významu slov a viet). Plus Random Forest (klasifikátor významu, aproximátor korektných váh vlastností).

Hodí sa nám teda aj na definovanie šablóny/templatu Denníka vyučovacích hodín, do ktorého si učiteľ sám pre seba zaznamenáva to, čo je pre neho zaujímavé.

Tým, že jej stĺpce zachytávajú všetky vrstvy konštruktivistickej hodiny (motiváciu, poznávací proces, tvorivosť), je vhodná aj pre Akčný výskum.

Implementuje sa prostredníctvom zdieľateľných Pythonovských Jupyter Notebookov. Čo umožňuje plné prepojenie inšpirátor-iek/ov konštruktivistického učenia, učiteľ-iek/ov, žia-čok/kov a rodič-iek/ov.

Nastáva prirodzená situácia (tématické/projektové vyučovanie zvnútra), v ktorej diskusia a tvorba (veda, engineering a business) nie sú oddelené.

20.05.19

Posledný variant našej marketingovej stránky ukazuje prirodzené približovanie ku tématickému vyučovaniu: filozofické, lingvistické aj dejepisné špekulovanie sa desémantizuje do pravidiel programovaním. Čiže sa zosilňuje potreba ‘Jupyter Notebook-like’ prostredia…

24.06.18

Tu je prezentácia.  Celé je to založené na motivácii a nie na výklade. Čiže hlavným princípom je bezvýkladovosť. Jej nástrojom je pokus-omyl. Svoju individuálnu tvorbu odlaďujem komunikatívnym jednaním v triede. Tak nastáva zážitok kognitívnej hodnoty najlepšieho variantu.  Všetko je didaktickými prostrediami sémantizované do vecí mojej každodennej skúsenosti. Tak som pripojený priamo na skutočnosť, ktorú postupne prirodzene desémantizujem do pravidiel.

Ak ťa oslovuje konzistencia, spoluutváraj túto stránku

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s