Experiment

Zo skratiek príbehov si vytvárame ďalšie skratky, ktorým rozumieme. Preto sa ich nepotrebujeme učiť naspamäť.

‘vylepšovanie stránky etri.sk’

Po 4 rokoch blogovania na dennikuN, som deaktivoval všetky blogy. Mám na to funkčný dôvod - texty mi na vyjadrovanie procesu tvorby nestačia.
Začal som sa autopoieticky venovať iba našej stránke. Na začiatok som ju faceliftol. Jej frontend beží vo WP a backend v Moodle. Postupne ju prerobím do Jupyter Notebook ihriska, kde sa okrem prirodzeného dá vyjadrovať aj programovacími jazykmi.

Vložím ho medzi existujúci front-end WP a kontent Moodle. Autori tak získavajú novú vlastnosť, zdieľanie procesuálnosti nápadov. Čiže spoluexperimentujú (nie iba spoluteoretizujú). A keď majú nejaký fungujúci výsledok, zmrazia momentum Jupyter Notebook ihriska exportom do pdf súboru a publikujú ho ako vedecký heuristický white paper. Procesuálnosť ihriska sa tým vôbec nemení. Čiže autori nerušene a slobodne pokračujú v autonómnom bádaní ďalej. Toto ihrisko je principiálne otvorené všetkým, ktorí majú k danej téme čo povedať. Nemôže byť zatvorené, lebo je zvedavé na úplne najposlednejší stav poznania.

‘vytváranie intuície pojmov’

Najdôležitejší pojem konštruktivizmu je emergentnosť. Nepíšeme si o ňom inými pojmami. Vytvárame si jeho predstavu zmyslovo.

‘Jupyter Python ihrisko’

model textového generátora

 

Ak ťa oslovuje konzistencia, spoluutváraj túto stránku

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s