190520 – Pozvánka do ekologického priestoru civenia

Pôvodný nadpis som zmenil, lebo neviem udržať dva parametre pitia kávy a čaju, aby boli max. kvalitné, čiže bio a súčasne aby boli zabalené do eko obalov.

Pili sme Tanzániu od Green Plantation v plne recyklovateľnom obale.  To bol dôvod, prečo sme subskribovali u nich a nie v Square Mile (SM), alebo Coffee Collective (CC), …

( UPDATE nov 2020, už aj to skončilo, lebo senzorická analýza GP praženia/kávy ukázala, že GP má veľmi ďaleko ku CC/SM. Jediným konzistentným riešením tejto situácie je, že som prestal piť kávu). 

…Veronika v nej detegovala citrusovosť. Nabudúce sa budeme pýtať, koľko citrusovosti je v káve …

(UPDATE nov 2020, čiže nabudúce to už nebude káva, ale čaj. Aj tu je EKO situácia zlá. Japonskí Marukyu Koyamaen dodávajú všetko tak ako pred 10 rokmi, čiže neekologicky a sypané čaje od iných výrobcov dávané do ekologických obalov nie sú zďaleka také dobré. Okrem toho momentálne meškajú aj dodávky tých ekologických obalov. Uvidím, dokedy to budem zohľadňovať. Čaj je teda na rovnakej trajektórii ako káva. Ak chcem zostať konzistentný, prestanem ho piť. So stravou som na tom tak, že väčšinu kupujem do bavlnených vrecúšok. A menšinu a vegánske polotovary, vrátane sypaných potravín do plastov, čo ma mrzí, lebo od novembra 2019 – 2020 som kupoval iba do prinesených sklených nádob. S nástupom COVID-u sa to skomplikovalo natoľko, že som s tým musel prestať a zatiaľ som sa k tomu nevrátil).

Nevadí, toto je naďalej pozvánka do ekologického priestoru na civenie.

Ekologický coffee shop (teraz už iba tea house, uvidíme dokedy) je jedna z činnostných hier obyvateľov /press_burg.

Ďalšie coffee shopy, teraz už iba čajovňe sú v RusovciachNaJazere a ešte v RusovciachNaRamene

(UPDATE 26.02.21, neprestal som piť kávu úplne, výrazne som ju zredukoval, teraz ad hoc kupujem/hľadám/testujem iné pražiarne, Koppi, The Barn (filter only. Ani ony nemajú eko obaly. Nevzdávam sa. Hľadám ďalej…)

Ak ťa oslovuje konzistencia, spoluutváraj túto stránku

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s