Počúvanie / Listening

030821 Ako súvisí text 030821 s textom 130821?

Jeden jeho koniec som ja a druhý EnsembleSpectrum. Názov telesa nie je náhodný. Jeho druhé slovo je z okolia bodu Musique Spectral. Relatívne blízko neho je skladba od Santa Bušs, v ktorej počúvaní sa da pokračovať tu. Nie až tak blízko, čo je rovnako dobre, je Lucie Vítková, ktorú možno ďalej počúvať tu.  Ešte ďalej, až z okolia bodu Minimal music, tiež rovnako dobre, je Lenka Novosedlíková, tu.

One end of it is me and the other is EnsembleSpectrum. Its name is not random. The second word is from around Musique Spectral. Relatively close to it is a song by Santa Bušs, whose listening you can continue here. Not so close, which is just as good, is Lucie Vítková, who can be further listened to here. Even further, from around the point of Minimal music, also just as well, is Lenka Novosedlíková, here.

130821 Nájdi diskusiu, ktorá inšpirovala tento text.

Tento komentár je pokusom o symetriu 123-321. Posúďte sami, či/ako sa mi podarila: 1. je systematická chyba, ak si ja, ktorý sa považujem za liberálneho demokrata myslím, že demokratické pojmy a) stačí zadefinovať raz b) alebo ich netreba definovať vôbec a ľudia sa na nich dohodnú používaním. A potom sa čudovať, že neplatí ani a), ani b). 2. A preto ich namiesto čudovania testujem/upresňujem. 3. Kuhn (v Štruktúre vedeckých revolúcií, s. 87) mi dáva polovicu návodu ako to robiť: starú paradigmu nutne treba nahradiť novou. Lebo ak ju nenahradím ničím (čiže pocitmi, dojmami, atď.), vzdávam sa vedy ako takej. 2. Messiaen mi dáva druhú polovicu návodu: presne vedieť kde končí hudobná kauzalita a začína hudobná náhoda. Aby sa mi nestalo to, čo Darmstadtskej škole, ktorá to nevedela tak presne a preto sa jej nepodarilo prekonať jeho Quattre études de rythme. 1. To, či to robím dobre, testujem na tom, či to dokážem uplatňovať konaním voči najbližším. Showing is telling (in https://tothemrecords.bandcamp.com/album/black-angels-songs)

Ak ťa oslovuje konzistencia, spoluutváraj túto stránku

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s