220922 – Stratégia

TEÓRIA = VOĽNOČASOVÉ CIVENIE = HĽADANIE UŽITOČNEJ FIKCIE / FULL DISCLOSURE

(1) Voľnočasové civenie vo všeobecnosti krája empíriu na dátové slíže, klasifikuje ich a potom ich skladá do verifikovateľných fikcií.

(2) Ak ich validácia dáva reálne a správne vysledky, sú oveľa užitočnejšie/reálnejšie/správnejšie a bližšie ku pojmom, ako akékoľvek trvanie na presnom vymedzovaní slov/termínov.

(3) Matematické príklady

(3.1) Diferenciálny a integrálny počet

Newton a Leibnitz niečo podobné spravili s fikciou, že svet je hladký/spojitý (v skutočnosti je kvantový). A vďaka tejto užitočnej fikcii vytvorili diferenciálny a integrálny počet, ktorý dáva reálne a správne výsledky.

[Rýchlokurz geniality, Ódor, s. 446]

(3.2) Komplexné čísla

Pri riešení kubickej rovnice vznikala neriešiteľná situácia, odmocnina zo záporného čísla (Cardano). Problém vyriešil Bombelli, ktorý spravil nedovolenú vec – zobral Cardanov vzorec, dosadil do neho fiktívne číslo i, odmocninu z mínus 1, s ktorým dokázal pokračovať (dovtedy sa nedalo) a vďaka tomu dostal nielen reálny, ale aj správny výsledok

[Komplexné čísla, od minúty 6:58]

(4) Môj príklad

Ako liberál, som presvedčený, že berieme liberalizmus vážne. Preto je nám jasné, že nám nepomôže pozerať sa na kroky mocných a tvrdých kresťanov, ktorými ‘zachraňujú’ konzervativizmus (s ktorým v spoločnom dialógu vytvárame pravidlá (hodnotové ekvilibrium) a potom ich obojstranne dodržiavame – to je naša spoločná moc a tvrdosť).

Čo z toho vyplýva? IMO potrebujeme konzervativizmus zachrániť my, liberáli.

DOMNIENKA, AKO TO SPRAVIŤ

(4.1) Začiatok záchrany (prvé víťazstvo) nám ukazujú naši kresťania, ktorí založili platformu Progresívnych veriacich.

(4.2) Strednú hru záchrany konzervativizmu (druhé víťazstvo) nám ukazuje liberálna koalícia Team Bratislava/PS/SaS v bratislavských komunálnych voľbách.

(4.3) Z týchto dvoch víťazstiev je už vidieť koncovku (tretie víťazstvo). Nie projektu Mikuláša Dzurindu. Ale liberálnej koalície Team Slovensko/PS/SaS v parlamentných voľbách 2024.

(4.4) Tvrdohlavosť Richarda Sulíka navrhujem brať za fiktívnu konštantu zásadovosti, ktorá nám, ak je to užitočná fikcia, umožní pri pohľade zo schodu 4.1-2 vidieť hlavné váhy reálneho a správneho pokračovania (need-it-make-it fashion).

ZHRNUTIE / EXECUTIVE SUMMARY

Pre dosiahnutie správneho výsledku potrebujeme novú fikciu ‘merania naraz’, nekolabujúcu superpozíciu (vlna/komplexnosť/užitočná energia/náhoda/počiatočné podmienky) do častice/strednej hodnoty, ktorá v jednom kuse zachýtava jej zmeny. To je základ novej teórie zmeny, ktorú potrebujeme.

DISKUSIA

d1,

d2 post Korčokovi

IMO demisiou jednoznačnej hodnotovosti, ste získali v SaS silnú príležitosť pokúsiť sa neformálne lídovať integráciu celej liberálnej scény do unikátneho víťazstva v parlamentných voľbách. Jej odovzdaním ju zahadzujete.

čo tým chcem povedať?

Nepoznám Korčoka. Videl som jeho rozhovor s Tódovou, v ktorom povedal, že etika je v politike tou najľahšou vecou. Súhlasím s ním a píšem mu, že etikou svojej demisie získal od SaS všetko. Čiže reálnu neformálnu etickú moc lídovať integráciu liberálnych síl. A to je tak unikátna ponuka, ktorú si nevytvorila ani Radičová, ani Beblavý, ani Šucha.

Advertisement

Ak ťa oslovuje konzistencia, spoluutváraj túto stránku

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s